Slajd

Nasze LO

Slajd

Front

Slajd

Witamy wszystkich absolwentów i sympatyków naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy  do odwiedzenia naszej strony internetowej. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji. Szczególnie polecamy  biografie o naszych profesorach. Liczymy na Waszą aktywność w kreowaniu strony np. poprzez przekazywanie informacji o organizowanych zjazdach przez poszczególne klasy czy roczniki. Dzięki tej stronie możemy wspólnie powrócić do przeszłości, do wspaniałych czasów szkolnych, czasów naszej młodości. 

Pragniemy również zachęcić wszystkich absolwentów do zamieszczania swoich zdjęć maturalnych w panelu absolwenci. Tylko od nas zależy, czy uda nam się uzupełnić wszystkie zdjęcia w przygotowanym wykazie roczników i klas.

                                                               

                                                                    Spotkajmy się na naszej stronie.

czytaj więcej
Zapisz się do stowarzyszenia

Profesor Ludmiła Klaus 1921-2019 - zachęta do wsparcia finansowego publikacji 2020-08-06

Kościan, dn. 6 sierpnia 2020 r. 

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

 

  Jesienią ubiegłego roku odeszła profesor Ludmiła Klaus, wieloletni i wspaniały nauczyciel w kościańskim liceum. Pozostaje ona w naszej wdzięcznej pamięci zarówno jako doskonała matematyk, lecz również współtwórczyni charakteru i tradycji naszej szkoły. Pamiętamy ją jako osobę otwartą na problemy innych, życzliwą i zawsze gotową nieść bezinteresowną pomoc. 

  Pełen uznania dla dokonań Pani Profesor, jak również jej istotnego wkładu w historię kościańskiego liceum, Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie postanowił przygotować opracowanie dotyczące Jej sylwetki. Ukaże się ono w serii „Nasi Profesorowie”.

  W celu realizacji projektu pozyskaliśmy 2560 zł dotacji od Burmistrza Miasta Kościana. Ponadto gromadzimy środki, zwracając się do Absolwentów Gimnazjum i Licem w Kościanie. Szacujemy zarazem, że łączny koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie około 6000 zł.

  Bylibyśmy głęboko wdzięczni, gdyby zechcieli Państwo rozważyć finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

  Pieniądze na publikację opracowania można wpłacać na konto bankowe SAGiL o numerze:  27 8666 0004 0100 1775 2000 0001 (Bank Spółdzielczy, oddz. Kościan, ul. Rynek 23, 64-000 Kościan).

 

 

Z wyrazami szacunku,

Czesława Pogorzelska-Albińska

Prezes SAGiL


Ankieta
Button
Reklama
Tag
stowarzyszenie Kościan LO Liceum Ogólnokształcące Absolwenci Zjazd Szkoła Kolberg