Nasze LO

Front

Slajd

Witamy wszystkich absolwentów i sympatyków naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy  do odwiedzenia naszej strony internetowej. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji. Szczególnie polecamy  biografie o naszych profesorach. Liczymy na Waszą aktywność w kreowaniu strony np. poprzez przekazywanie informacji o organizowanych zjazdach przez poszczególne klasy czy roczniki. Dzięki tej stronie możemy wspólnie powrócić do przeszłości, do wspaniałych czasów szkolnych, czasów naszej młodości.

Pragniemy również zachęcić wszystkich absolwentów do zamieszczania swoich zdjęć maturalnych w panelu absolwenci. Tylko od nas zależy, czy uda nam się uzupełnić wszystkie zdjęcia w przygotowanym wykazie roczników i klas.

Spotkajmy się na naszej stronie.

Im więcej mówisz, tym lepiej mówisz… 2019-10-14

Rozmowa z Krzysztofem Zieglerem, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie w klasie o profilu matematyczno-fizycznym (matura 1996), magistrem ekonomii (2001) oraz magistrem filologii angielskiej (2011), nauczycielem języka angielskiego w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie.

14 października tradycyjnie obchodzimy Dzień Nauczyciela. Jest to święto, które nastraja, by wyrażać wdzięczność w stosunku do tych, którzy w sposób rzetelny i pełen pasji przekazują lub przekazywali wiedzę nam, naszym dzieciom, bliskim, znajomym, współmieszkańcom naszego kraju, kontynentu, globu. Podziękowania można wyrażać na wiele sposobów. Istotne, by czyniąc to, zastanowić się głębiej nad szlachetnością oraz szczególnym znaczeniem społecznym pracy pedagogicznej. Ważne również, by pomyśleć o trudach i komplikacjach, z którymi nauczyciele musieli borykać się dawniej i którym muszą stawiać czoła współcześnie.

W tym roku Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie z okazji Dnia Nauczyciela publikuje rozmowę z Krzysztofem Zieglerem, absolwentem naszej Almae Matris, jak również anglistą w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie.

Publikowana rozmowa jawi się jako rodzaj podziękowania, które nauczyciel składa swoim nauczycielom. Jest ona również wizerunkiem osoby, która realizuje się jako pedagog, odnajdując w nauczaniu języka angielskiego głęboki sens i wiele satysfakcji.

Zapraszamy do lektury.

Bartosz Hordecki, Rafał Kościański